Kilka słów o produktach z niesamowitymi właściwościami

W ciągu ostatnich kilku lat można zaobserwować wyraźny wzrost popularności tak zwanych produktów superfoods. Dodajemy je do różnych potraw, tworzymy z ich udziałem przepyszne desery, koktajle, sałatki. Pojawiły się na rynku w tym samym czasie co moda na bycie fit. Coraz więcej ludzi zdrowo się odżywia i uprawia sport.

Czego nie wiesz o superfoodsach?

superfoodsNo więc czym zatem są te słynne superfoods? Chodzi o produkty, które według naukowców posiadają niesamowite wartości odżywcze. Spożywając je regularnie, uchronimy się od chorób nowotworowych i innych częstych bardziej lub mniej poważnych dolegliwości – zawałów serca, choroby wieńcowej, nadciśnienia tętniczego, udarów i tak dalej. Można by było długo wymieniać. Co należy do superfoods? Konsumenci zaczęli używać tej nazwy, ponieważ pierwszymi produktami, które zaczęło się tak określać były raczej egzotyczne, nieznane w Polsce produkty, takie jak nasiona chia, spirulina czy jagody goji. W kategorii superfoods znajdziemy jednak i polskie produkty, które niejednokrotnie hodujemy na swoich ogródkach. Niesamowite właściwości odżywcze posiadają na przykład dynia, jarmuż, siemię lniane, żurawina czy też kasza jaglana. Superfoods przydadzą się naszemu organizmowi przede wszystkim w porach jesienno-zimowych, kiedy nasz organizm potrzebuje wsparcia do walki z częstymi w tym okresie przeziębieniami. Superfoods wzmocnią naszą odporność i poprawią samopoczucie. Posiadają bowiem mnóstwo witamin i minerałów, potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania wszystkich układów.

Jeżeli, czytając ten krótki artykuł, pierwszy raz dowiedziałeś/dowiedziałaś się o superfoods, to sygnał, że musisz je przetestować. Regularne spożywanie produktów z tej kategorii poprawi funkcjonowanie Twojego organizmu. A przy okazji ciekawie jest spróbować czegoś nowego. Być może staniesz się fanem/fanką nasion chia albo spiruliny.

Kilka słów o produktach z niesamowitymi właściwościami
Przewiń na górę