Jaką szerokość folii do sianokiszonki wybrać?

Do zachowania przydatności spożywczej paszy dla zwierząt stosuje się owijanie bel sianokiszonki folią. Są one produkowane specjalnie w taki sposób, aby zapewnić paszy przydatność na jak najdłuższy czas. Przy zakupie warto jest zwrócić uwagę na kolor i szerokość folii do sianokiszonki 750 mm lub 500 mm, które różnią się od siebie w kwestii wytrzymałości.

Zalety folii do sianokiszonki 750

folia do sianokiszonki 750Aby bele sianokiszonki zostały szczelnie zawinięte, wymaga to użycia materiału o najwyższej jakości. Dlatego też wybierając folię należy zwrócić uwagę na jej kilka cech, które mogą pomóc w utrzymywaniu przydatności paszy dla zwierząt. Skuteczne kiszenie wymaga więc folii o odpowiedniej grubości, wytrzymałości i elastyczności. Musi odcinać też dostęp powietrza i promieniowania UV do zawartości, co pozwoli na bezpieczne fermentowanie sianokiszonki. Ważny jest również wybór koloru folii, gdzie najskuteczniej działają te w barwie zielonej, białej lub czarnej. Wpłyną one na przepuszczalność światła, która może zaważyć na jakości produktu. Najwydajniejsza jest folia do sianokiszonki 750 mm, której szerokość pozwala również na skrócenie czasu pracy w momencie owijania. Jest to zakup idealny dla rolników, którzy chcą przygotować dużą ilość paszy do kiszenia, przy jednoczesnym zaoszczędzeniu czasu pracy. Folia o grubości 750 mm zapewnia wykonanie paszy o wysokiej jakości, od której zależy kondycja wielu zwierząt hodowlanych, głównie bydła.

Zakup odpowiedniej folii do sianokiszonki może wpłynąć na ilość paszy, która będzie przydatna do spożycia oraz jakie korzyści przyniesie zwierzętom hodowlanym. Zdecydowanie się na folię do sianokiszonki 750 mm zapewni wytrzymały zakup, który usprawni pracę kiszenia oraz zapewni końcowy produkt o wysokiej jakości.

Jaką szerokość folii do sianokiszonki wybrać?
Przewiń na górę