Jaką opaskę zaciskową dobrać do kabli?

Na rynku realizowanych jest coraz więcej inwestycji, które mają na celu dostarczenie nowych mieszkań czy nieruchomości. Każda z nich musi być wyposażona w różnego rodzaju instalacje, które zapewnią bezpieczeństwo oraz ergonomię. Mogą to być na przykład: wentylacja, kanalizacja, wodociągi czy elektryka. Szczególnie ta ostatnia jest istotna ponieważ większość urządzeń domowych do działania potrzebuje prądu.

Hurtowy zakup opasek zaciskowych

opaski zaciskoweW tym celu elektryk musi rozprowadzić kable po całej nieruchomości oraz wykonać gniazdka czy włączniki świateł. W większości przypadków okablowanie z poszczególnych obwodów jest podłączone do rozdzielnicy, która z kolei jest połączona z siecią energoelektryczną. W celu lepszego opisania poszczególnych połączeń przewody są grupowane przy użyciu specjalnego osprzętu. Najczęściej wykorzystywane są do tego opaski zaciskowe w różnych kolorach, które pozwalają bezpiecznie i szybko uporządkować kable. Warto wspomnieć, że tego typu przedmioty wykonywane są przeważnie z tworzywa sztucznego o wysokiej wytrzymałości mechanicznej. Na rynku dostępne są różne wersje trytytek, które różnią się między sobą długością czy szerokością. W momencie, gdy zastosowana opaska z jakichś powodów jest za krótka można szybko ją przedłużyć poprzez połączenie ze sobą dwóch sztuk. Daje to spore pole manewru.

Warto wspomnieć, że tego typu rozwiązania są niezwykle popularne co sprawia, że trytytki można bez problemu kupić zarówno w punktach stacjonarnych jak i również przez Internet. Elektrycy bardzo często decydują się na zakup specjalnych zestawów, w których znajdują się najpopularniejsze typoszeregi. Dzięki temu są oni przygotowani na różne warianty połączeń, które mogą zastać na obiekcie. Oprócz wyżej wspomnianej aplikacji tego typu osprzęt jest również spotykany w motoryzacji czy rozwiązaniach hobbystycznych.

Jaką opaskę zaciskową dobrać do kabli?
Przewiń na górę