Jak urządzić domy z drewna?

domy z drewna

Trwa moda na domy z drewna. Coraz więcej osób decyduje się na budowę tego typu domostwa. Z zewnątrz domy z drewna prezentują się wspaniale. Szczególnie na zalesionej, ładnie utrzymanej działce. Jak jednak takie domy wyglądają w wewnątrz?

Domy z drewna mają charakter

domy z drewnaWygląd domu z drewna w środku jest uzależniany od wybranej techniki budowy, tj. można zostawić surowe drewno w środku lub obić je odpowiednimi płytami. Oczywiście, jeśli zdecydujemy się pozostawić bale drewna w stanie naturalnym będą one odpowiednio obrobione i zabezpieczone. Takie rozwiązanie sprawia, że profesjonalne wykonywanie domy z drewna nabierają niezwykłego charakteru. Jest trochę bardziej surowy, ale jednocześnie przytulny. Niewiarygodnie pachnie drewnem, ale na pewno wymaga innych rozwiązań wnętrzarskich. Jakie meble i dodatki pasują do domu, który w środku ma drewniane bale? Budowa domów drewnianych jest może modna, ale jak modnie urządzić takie wnętrze? Z pewnością nie wszystkie rozwiązania są możliwie. Warto ustalić jeden kierunek w urządzaniu takiego wnętrza, np. zdecydować się na jeden, dwa kolory bazowe i stonowane dodatki. Do drewna dobrze pasują białe, szare i pastelowe dodatki. Trzeba być także ostrożnym jeśli chodzi o dodatki wieszane na ścianie. Nie każdy bowiem typ obrazu będzie pasował do domu z drewna. Warto nie przesadzić, jeśli chodzi o ilość sprzętu w domu z drewna – dzięki temu dom będzie mógł „oddychać”. Wbrew pozorom mając dom z drewna nie musimy umieszczać w nich tylko ciężkich drewnianych i dużych mebli. Świetnie sprawdzą się także nowoczesne, minimalistyczne meble.

Pod warunkiem, że zostaną odpowiednio dobrane kolorystycznie. Wybierz takie dywany i zasłony, a także inne tekstylia, które nie będą ciężkie i ciemne. Idealnie sprawdzą się lekkie jasne firanki i beżowe dywany. Znając tych kilka zasad, budowa takiego typu domu będzie czystą przyjemnością.

Jak urządzić domy z drewna?
Przewiń na górę