Jak powinno się dbać o układ wtryskowy?

Od pewnego czasu mój samochód przestał działać tak jak od niego oczekiwałem. Przede wszystkim zużywał znacznie więcej paliwa, co narażało mnie na konieczność znacznie częstszych wizyt w warsztacie samochodowym. Początkowo myślałem, że przyczyną usterek jest niesprawny silnik.

Jak wygląda naprawa pomp JCB?

regeneracja pompy jcbParę tygodni temu mój samochód zaczął się bardzo dziwnie zachowywać. Przede wszystkim zaczął on zużywać znacznie większe ilości paliwa niż wcześniej, emitując przy tym znacznie większe ilości spalin i mocno się nagrzewając. Początkowo myślałem, że przyczyna tych objawów leży w silniku i postanowiłem oddać samochód do warsztatu. Tam okazało się, że przyczyna usterki leży gdzie indziej i jedynym sposobem na rozwiązanie problemu z moim samochodem jest regeneracja pompy JCB. Byłem bardzo ciekawy jak wygląda taka regeneracja i czy jest to zabieg bardzo kosztowny. Mechanik wyjaśnił mi, że sama regeneracja nie trwa zbyt długo, ale znacznie bardziej skomplikowane według jego słów miało być zdiagnozowanie usterki. Wymagało to bowiem odczytania danych pobranych z sensora pompy, a konkretnie kodów o ewentualnych błędach. Na podstawie konkretnego kodu można dokładnie zdiagnozować ewentualne miejsce usterki i szybciej ja usunąć. Jak mówił mechanik, bardzo często podczas naprawy pompy takiej jak pompa JCB wykonuje się dodatkowo zabieg jej oczyszczania. Polega on na rozmontowaniu pompy, a następnie oczyszczeniu wszystkich elementów pod myjką ciśnieniową. W ten sposób łatwiej jest wykryć ewentualne uszkodzenia.

Układ wtryskowy ma bardzo duże przełożenie na to, jak zachowuje się samochód. Dlatego też, gdy wystąpią jakiekolwiek objawy mogące wskazywać na jego usterkę, należy jak najszybciej je usunąć. Można to wykonać w profesjonalnym warsztacie.

Jak powinno się dbać o układ wtryskowy?
Przewiń na górę