Formy depilacji

 

Nadmierne owłosienie dotyka wiele osób. Zresztą nawet jeżeli jest to normalny poziom owłosienia, żadna kobieta nie lubi pokazywać się na ulicy z owłosionymi nogami czy na plaży z niewydepilowanymi okolicami bikini. Taką mamy rzeczywistość, że kobieta, która nie zrobiła depilacji jest uznawana za zaniedbaną. Ciekawe, że to zjawisko działa zupełnie odwrotnie u mężczyzn. Jakie są zatem sposoby na pozbycie się niechcianego owłosienia?

Jak usunąć niechciane owłosienie, czyli o depilacji słów kilka

depilacja laserowa ciała w SzczecinieDepilowali swoje ciało już starożytni, więc ten zabieg kosmetyczny absolutnie nie jest jakąkolwiek nowością. Co prawda starożytni mieli zdecydowanie bardziej prymitywne sposoby na usunięcie owłosienia, ale ten problem pozostał aktualny do dziś. Jakie zatem mamy sposoby depilacji? Z jednej strony mamy depilację mechaniczną, którą możemy zrobić sobie sami lub u profesjonalnej kosmetyczki. W skład tej grupy będzie wchodziło użycie tradycyjnych, jednorazowych nożyków (ta metoda jest obecnie najpopularniejsza), depilacja maszynką elektryczną (zasada ta sama, chociaż podobno nieco bardziej bolesna), depilacja woskiem (wosk umieszczony jest na specjalnych plastrach, które przykleja się do włosów, a potem odrywa – bardzo bolesne), a także depilacja laserowa (zupełnie bezbolesna i najtrwalsza ze wszystkich). Ta ostatnia bardzo szybko zyskuje na popularności i wiele kobiet się na nią decyduje. To mit, że zabieg ten jest bardzo drogi. Na przykład depilacja laserowa ciała w Szczecinie będzie nas kosztowała jedynie kilkadziesiąt złotych. Drugą grupą jest depilacja chemiczna, obejmująca kremy do depilacji.

Warto starannie dobrać metodę depilacji, by była dla nas jak najbezpieczniejsza, a do tego nie zrujnowała naszych domowych finansów. Na pewno warta polecenia jest depilacja laserowa, która jest skuteczna, szybka, bezbolesna, a ponadto trwała, bo problem owłosienia rozwiązuje co najmniej na kilka miesięcy.

 

Formy depilacji
Przewiń na górę