Fachowe uszczelnianie domów

 

Temat uszczelniania domu i okien jest dość skomplikowany, jednak jest to bardzo istotne dla naszego komfortu mieszkania. Dziś opowiem co jest ważne przy uszczelnianiu, jakie korzyści płyną z takiego zabiegu oraz jakie produkty możemy użyć, kiedy decydujemy się na samodzielne uszczelnienie na przykład nieszczelnego okna.

Korzyści z uszczelnienia domu

pianka uszczelniającaPrzede wszystkim warto zdawać sobie sprawę z tego jakie korzyści daje nam uszczelnienie domu. Po pierwsze nieszczelne okna mogą powodować uciekanie 25% ciepła z mieszkania. Tak więc dobre uszczelnienie zapewnia nam izolację termiczną. Dodatkowo gwarantuje izolację akustyczną, dzięki czemu to co dzieje się na zewnątrz nie dociera do nas kiedy jesteśmy w domu. Na koniec jedna z ważniejszych zalet solidnego uszczelnienia, czyli izolacja przeciwwilgoci. To niezwykle ważne zadanie jakie stoi przed materiałami do uszczelniania. Co zrobić, aby mieć pewność, że nasz dom lub mieszkanie jest dobrze zabezpieczone? Najlepiej oczywiście skorzystać z usług profesjonalistów, którzy wykonają tę pracę za nas. Bardzo ważne jest to aby przestrzegać kilku zasad, bez których cała praca może pójść za marne. Jeżeli mamy nieszczelne okna na przykład w kuchni, jeżeli na framugach jest stara farba musimy bardzo dokładnie przygotować framugę do dalszej pracy, czyli zeskrobać starą farbę i zetrzeć papierem ściernym. Powierzchnia musi być idealnie gładka. Istnieje również zasada mówiąca o tym, że ościeżnice oraz ramy okienne od wewnątrz uszczelnia się materiałami paroizolacyjnymi, natomiast od zewnątrz paroprzepuszczalnymi – przyda się na przykład folia paroprzepuszczalna. Żelaznych zasad jest oczywiście dużo więcej. Z tych kilku względów, polecam skorzystać z usług naprawdę fachowej firmy.

Mam nadzieję, że artykuł mimo, że krótki okaże się pomocny. Jak sami widzicie uszczelnianie naszego domu jest bardzo ważne dla naszego komfortu, jednak jest również skomplikowany, dlatego nie porywajmy się na to samodzielnie.

Fachowe uszczelnianie domów
Przewiń na górę