Etapy obsługi defibrylatora

Urządzenia nazywane defibrylatorami mogą dosłownie ratować życie. W przypadku zatrzymania akcji serca trzeba działać natychmiastowo, ponieważ ludzki mózg wyjątkowo źle znosi brak tlenu koniecznego do funkcjonowania komórek, które wchodzą w jego skład. Właśnie dlatego przynajmniej niektóre z rozpowszechnionych modeli takich urządzeń są proste w obsłudze.

Źródła wiedzy o defibrylatorze

defibrylator dwufazowySporo wiem na temat takiego sprzętu ratującego życie ze względu na uzyskane dotychczas doświadczenie, ukończone szkoły oraz uzyskane kursy. Jeżeli ktoś nie miał jednak tak wielu okazji do tego, żeby samodzielnie przećwiczyć wykorzystywanie tego ważnego sprzętu, to zawsze może poszukać odpowiedniego kursu. Tym bardziej że takie kwalifikacje mogą być czasami potrzebne nawet przy szukaniu nowego miejsca pracy. Nowoczesne defibrylatory można podzielić na te wykorzystywane w miejscach publicznych i takie stworzone z myślą o personel medycznym. Pewne szczegóły związane z ich wykorzystywaniem wciąż pozostają jednak takie same. Defibrylator dwufazowy to znakomity sprzęt, ponieważ może on wygenerować impuls energii elektrycznej o odpowiednich parametrach. Żeby to wszystko prawidłowo przeprowadzić, trzeba najpierw przygotować pacjenta. Może to polegać na przykład na ogoleniu klatki piersiowej, ponieważ dopiero wtedy elektrody zakładane przy użyciu kleju mogą się rzeczywiście dobrze trzymać. Ważne jest oczywiście właściwe umiejscowienie tych elektrod.

Dopiero wtedy przechodzi się do podłączania przewodów, które można wypinać również defibrylatora, ponieważ wtedy personel medyczny jest w stanie korzystać z wielu urządzeń. Uruchomienie defibrylatora polega zwykle na wykorzystywaniu odpowiednich przycisków, które są na nim doskonale oznakowane. Dzięki defibrylatorom uratowano już wielu ludzi.

Etapy obsługi defibrylatora
Przewiń na górę