Empatyczny dentysta z podejściem do dzieci

 

To czy pierwsza wizyta dziecka u dentysty będzie udana nie zależy od samego pacjenta, ale od rodziców i przede wszystkim lekarza dentysty. Po pierwsze rodzice muszą przedstawiać dziecku wizyty w gabinecie dentystycznym jako coś niegroźnego czego kompletnie nie należy się bać. Po drugie dentysta powinien mieć odpowiednie podejście do dzieci. 

Jak przekonać dziecko do dentysty

empatyczny dentysta dla dzieci - RzeszówNawet dorośli nie lubią kiedy lekarz jest opryskliwy i ma niezbyt przyjazne usposobienie. Dzieci taki nastrój u lekarza odczuwają podwójnie i zazwyczaj wtedy najbardziej zaczynają panikować.Pierwszym błędem popełnianym przez rodziców jest zabranie dziecka na pierwszą wizytę do dentysty dopiero wtedy kiedy dziecko cierpi już na ból zęba i wizyta u lekarza bezpośrednio wiąże się z wizją leczenia zepsutego zęba. Pierwsza wizyta powinna być zwykłą wizytą kontrolną kiedy małego pacjenta nic nie boli. Dziecko oswoi się wtedy z gabinetem i pozna swojego lekarza. Taka wizyta wzbudzi w dziecku pozytywne wspomnienia związane z gabinetem. Tutaj ważną rolę odgrywa empatyczny dentysta dla dzieci – Rzeszów. To on staje się odpowiedzialny za to, aby dziecko wizytę w gabinecie odebrało jako przygodę. Nawet jeśli już dochodzi do momentu w którym zęby dziecka wymagają wykonania zabiegu, zawsze można przedstawić to w formie niestresującej malucha. Lekarz zabawiając malucha kompletnie odwróci jego uwagę od tego co dzieje się w jego buzi. Nowoczesne, przygotowane na wizyty dzieci gabinety, bardzo często posiadają zainstalowany ekran na którym dziecko podczas wizyty na przykład ogląda kreskówki.

Po wizycie dziecko powinno zostać nagrodzone. Nie chodzi wcale o drogie rzeczy materialne. Dla maluchów największym osiągnięciem i szczęściem jest dostanie chociażby naklejki dzielnego pacjenta.

 

Empatyczny dentysta z podejściem do dzieci
Przewiń na górę