Dopasowane do pracownika stanowisko montażowe

Każdy pracownik jak i pracodawca powinien zdawać sobie sprawę z tego, że w pracy nie ma nic ważniejszego nie odpowiednio przygotowane stanowisko. Dzięki temu praca staje się efektywniejsza, wygodniejsza a jednocześnie szybsza bez uszczerbku na zdrowiu pracownika.

Wygodne stanowiska do montażu

stanowiska montażoweStanowiska takie tworzone są z myślą o dużych liniach produkcyjnych, ale i mniejszych przedsiębiorstwach.  Stanowiska montażowe zawsze zaprojektowane są tak, aby maksymalnie ułatwić i usprawnić wykonywane na stanowisku czynności. To co dokładnie znajdzie się na stanowisku i jak ono wygląda zależy od specyfiki zamówienia i specyfiki firmy w której będzie używane. W ten sposób dobiera się odpowiednie parametry i materiały z jakich będzie wykonany sprzęt. W standardowej budowie stanowiska wykorzystuje się kilka sprawdzonych elementów. Najważniejszy oczywiście jest odpowiednio wyprofilowany blat (wykonany odpowiednio z drewna, stali, aluminium lub plastiku). Do pracy na stanowisku potrzebne są również przyłącza elektryczne i powietrzne. Następnie wedle zamówienia na stanowisku umieszczane są pojemniki na materiały niezbędne do pracy. W takim pojemniku pracownik kolejno ma ułożone części na których pracuje. Jest to olbrzymie ułatwienie i przyśpieszenie pracy, kiedy pracownik łatwo sięga po każdy przedmiot bez zbędnego bałaganu. W zasięgu wzroku każdej osoby pracującej na stanowisku powinna obowiązkowo znajdować się tablica informacyjna lub instruktażowa, na której pracownik łatwo może odnaleźć potrzebne wskazówki co do czynności jakie ma wykonywać, tak aby unikać popełniania błędów.

Trudno w jednym miejscu wymienić wszystkie elementy jakie znajdują się na takim stole, a może być ich jeszcze o wiele więcej. Praca staje się wygodna kiedy wszystkie potrzebne materiały do jej wykonania mamy pod ręką.

Dopasowane do pracownika stanowisko montażowe
Przewiń na górę