Domy z bali – popularne?

domy z bali pod klucz

Wiele osób ostatnio z zaciekawieniem spogląda na domy drewniane z bali. Kupujemy taki gotowy, a firma przywozi nam go na naszą działkę. To dość prosta i szybka inwestycja. Nie musimy latami męczyć się z murowaniem domu. Taki mamy od razu do kupienia i za niższe pieniądze, niż wychodzi normalny, tradycyjny dom z cegły.

Domy z bali pod klucz – kto się na nie decyduje?

domy z bali pod kluczW Polsce jednak domy wykonane z bali pod klucz na razie nie zdobywają zbyt dużej popularności. Owszem z ciekawością śledzimy ten temat, lecz ostatecznie każdy decyduje się na typowo polski murowany domek. Powodów na to, że domy z bali nie mają u nas powodzenia jest kilka. Przede wszystkim nasze utarte przekonania. Polacy są raczej tradycjonalistami. Jeśli mamy wybrać coś pomiędzy tradycją a nowoczesnością, praktycznie zawsze wybieramy tradycje. Nie lubimy zbyt dużych zmian i ekstrawagancji. Trzeba przyznać, że taki drewniany domek pośród murowańców byłby sporą ekstrawagancją. Jesteśmy również bardzo przezorni. Drewno nie kojarzy nam się ze zbyt trwałym materiałem budowlanym. Owszem wykorzystujemy je do budowania domów, lecz zazwyczaj jest ono dodatkowo okryte innym materiałem. W Polsce mamy też bardzo rożne warunki atmosferyczne. Są powodzie, gradobicia i nawałnice.

O ile murowany dom może wiele przetrwać, to taki z drewna wydaje nam się słabszy konstrukcyjnie. Zresztą już bajka o trzech świnkach, pokazuje nam, że murowany dom to ten najtrwalszy i najlepszy. Być może za kilka lat domy z bali zdobędą swoją wymarzoną popularność, na razie się jednak na to zbytnio nie zanosi.

Domy z bali – popularne?
Przewiń na górę