Dodatki i dekoracje na weselnym stole

Ozdabianie i dekorowanie sali weselnej to zadanie wymagające znajomości nowoczesnych trendów i umiejętność dopasowania się do potrzeb pary młodej. Dekoracje na sali weselnej muszą zadziwiać gości, być funkcjonalne i wytrwać całą imprezę. Wśród istotnych elementów pracy dekoratora, jest przygotowanie pamiątki dla gości, która musi być w pełni spersonalizowana, estetyczna i sprawiać radość. 

Pomysł na podziękowanie weselnym gościom 

etykiety kartonowePodziękowanie za obecność to niewielki podarunek, który z zasady stawia się przy talerzu i opisuje odpowiednim nazwiskiem. Pomysły są różne – małe słoiczki z domowym dżemem, czekoladki zapakowane w małe pudełko, drewniana zawieszka z wygrawerowaną datą i wiele innych. Pomysł, który ostatnio wydał mi się być zwykły i niezwykły w jednym to małe, drobne szklane fiolki z korkiem, w których znajdowały się suszone herbaty. Fiolki były przewiązane najzwyklejszym sznurkiem, do którego przywiązane etykiety kartonowe z napisanym nazwiskiem i krótkim „Dziękujemy, że jesteś”. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie kolejno otwierane przez gości fiolki, w celu powąchania otrzymanej herbaty. Nie trudno było zauważyć, że w każdej fiolce były inne kolor suszonych liści, owoców i kwiatów. Okazało się, że państwo młodzi przygotowali każdemu indywidualną mieszankę opartą o ich ulubione smaki. Był to niezwykły wyraz tego, że zaproszeni goście są dla nich ważni i dobrze ich znają. 

W ostatnim czasie modny jest minimalizm i nietuzinkowość pomysłów. Zarówno pary młode, jak i dekoratorzy prześcigają się w pomysłach na zdobienia stołów, krzeseł, na ręcznie robione świeczniki, podkładki i sposoby wiązania serwetek. To za co szczególnie zwracają uwagę, to drobiazg będący podziękowaniem gościom za obecność, bowiem jest symbolem radości z otoczenia bliskich i ważnych osób. Warto więc zadbać aby jego wyraz był charakterystyczny i spersonalizowany.

Dodatki i dekoracje na weselnym stole
Przewiń na górę