Dochody z Niemiec

 

Jeśli podejmujemy lub podejmowaliśmy w przeszłości pracę poza granicami naszego kraju musimy wiedzieć, że obowiązuje nas tak samo jak w Polsce zeznanie podatkowe roczne. To konieczność, która dotyczy każdego obywatela, niezależnie od tego, gdzie wykonywał daną pracę. Jest oczywiście jeden warunek konieczny, obowiązkowy.

Kto rozlicza dochody?

rozliczenie dochodów z niemiecZatrudnienie to musi być wykonywane w oparciu o umowę o pracę. Inne formy tez są dozwolone typu o dzieło, zlecenie i inne, które dają nam gwarancję opłacania przez pracodawce składek. Składki zdrowotne, emerytalne i rentowe czy chorobowe są składnikami każdego wynagrodzenia. Różnią się tylko formą i wysokości w odniesieniu do różnych form umowy zawartej pomiędzy osobą podejmująca zatrudnienia, a pracodawcą. Jeśli więc mamy do czynienia z zeznaniem podatkowym łączy się z tym tematem również zwrot podatku. Rozliczenie dochodów z niemiec to standardowa procedura. W okresie rozliczeniowym musimy złożyć nasze deklaracje również wtedy, gdy praca nasza wykonywana była u obcokrajowca. Dobrym przykładem są Niemcy, ponieważ w ostatnim czasie duża liczba Polaków wyjeżdżała i nadal udaje się tam, by pracować zarobkowo. Zwrot podatku następuje tak jak w Polsce po dopełnieniu wszelkich formalności. Mowa to przede wszystkim o przesłaniu dokumentacji od pracodawcy, rozliczeniu i dostarczeniu do właściwego urzędu skarbowego. Kwota zwrotu podatku jest zależna od łącznej kwoty naszego dochodu na zeznaniu pit i od tego, czy posiadamy dzieci.

Cała procedura jest podobna do tej co znamy i co roku podejmujemy w jej ramach na terenie naszego kraju. Nie dotyczy to bowiem tylko ludzi, którzy za tak zwanym chlebem wyjeżdżają za granicę i pracują dorywczo. Praca na czarno być może pozwala nam zarobić więcej, jednak łączy się z dużym ryzykiem. Warto bowiem mieć umowę i nie martwić się o konsekwencje.

 

Dochody z Niemiec
Przewiń na górę