Dlaczego gwarancyjne plomby są nadal stosowane?

Przede wszystkim takie plomby stosuje się dlatego, że użytkownik, który zakupi urządzenie od renomowanej firmy, to później może korzystać tylko i wyłącznie z jego serwisów. Nie może on również stosować żadnych innych części zamiennych, ponieważ później może serwis gwarancyjny nie przyjąć takiego urządzenia do naprawy. Dlatego tak ważne jest, aby tych plomb nie zrywać.

Jakie mamy dostępne plomby na rynku?

plomby gwarancyjneJedną z najpopularniejszych w ostatnich czasach plomb gwarancyjnych jest ta srebrna i lustrzana. Działają one na zasadzie lustra, ponieważ mają specjalne stickery, które wytwarzane są z folii plombowej. Te plomby gwarancyjne są idealnym zabezpieczeniem na powierzchniach płaskich oraz lekko zakrzywionych. Są również bardzo często stosowane na łączeniach różnych elementów takich jak sprzęt komputerowy lub sprzęt multimedialny. Kolejnym rodzajem plomb gwarancyjnych są plomby Void białe, które są alternatywą dla plomb srebrnych i lustrzanych. Dokładne plomby gwarancyjne mają jedno główne zadanie, aby zabezpieczać dany produkt przed osobami, które mogłyby rozkręcić dane urządzenie albo też otworzyć nieodpowiedni sposób. Na rynku dostępna jest jeszcze plomba 3M Scotch, która idealnie nadaje się na powierzchnię zakrzywione oraz porowate. Najczęściej nakleja się takie plomby na powierzchnię metalowe, a także wszystkie te produkty, które zostały wykonane z tworzyw sztucznych. Często również wykorzystuje się te plomby do oznaczenia układów elektronicznych.

Mamy więc do wyboru o wiele różnych plomb i to od nas zależy, na które się zdecydujemy. Każda plomba gwarancyjna jest dopasowana odpowiednio do wybranego tworzywa i musimy zawsze sprawdzić jaką plombę zakupić. Plomby gwarancyjne muszą stanowić zabezpieczenie dla wszystkich urządzeń, które zakupujemy wraz z gwarancją.

Dlaczego gwarancyjne plomby są nadal stosowane?
Przewiń na górę