Czy w Wielowsi są fryzjerzy dla psów?

 

Lato jest pięknym okresem, który człowiek najczęściej lubi spędzać nad wodą, na plaży lub w klimatyzowanych pomieszczeniach. Jeśli jest nam za gorąco idziemy na lody lub kupujemy zimne napoje. Prawie zawsze jesteśmy w stanie obniżyć temperaturę naszego ciała przez ściągnięcie ubrań. Niestety zwierzęta mają inaczej.

Jakim psom zaleca się strzyżenie u fryzjera?

fryzjer dla psów - wielowieśSzczególnie psy, które muszą wychodzić na spacer, a mają długą lub gęstą sierść lub włos. W przypadku takich czworonogów szczególnie w tym czasie polecane są wizyty u fryzjera. Nie mają one za główny cel pobudek estetycznych, ale ulgę dla zwierzęcia. Sierść psa chroni go przed zimnem i przed mechanicznymi urazami skóry i świetnie sprawdza się w tej roli przez większość roku. Jednak jak zostało już wspomniane wiele zależy od rodzaju sierści i też szczególnie rasy psa. Bo to jednak rasowe psy najczęściej prowadzamy do fryzjera chociaż nie zawsze. Najbardziej strzyżenia potrzebują pudle, yorki, sznaucery, terriery, shih-tzu czy maltańczyki. Jeśli szukamy w Wielowsi fryzjera dla takiego czworonoga bez problemu go znajdziemy. Jeśli na lato chcemy ostrzyc kundelka możemy udać się do profesjonalnego zakładu, ale możemy próbować również sami. Są odważni właściciele, którzy aspekt estetyczny stawiają na drugim miejscu. Najważniejsze dla nich jest, by psu nie było za gorąco. Ile kosztują zabiegi pielęgnacyjne i strzyżenie pupila? Gdy wpiszemy w wyszukiwarkę fryzjer dla psów – wielowieś otrzymamy odpowiedź.

Nie zawsze może być ona jednoznaczna, ale mamy wybór firm, z którymi możemy się skontaktować i poprosić o wycenę. Wiele przy strzyżeniu zależy od stopnia skołtunienia i wielkości psa. Mały york, który jest regularnie strzyżony nie będzie dla fryzjera stanowił takiego wyzwania jak komondor. Jednak i ten, i ten potrzebują ochłody.

 

Czy w Wielowsi są fryzjerzy dla psów?
Przewiń na górę