Czy jest system Isofix?

Kiedy poszukujemy fotelika samochodowego dla naszego dziecka, często spotykamy się z pojęciem systemu Isofix. Przy opisie samego produktu, niezwykle rzadko znajdziemy informację, czym naprawdę ten system jest. Postaram się w kilku słowach wyjaśnić, o co chodzi w tym systemie i dlaczego jest tak ważny.

Foteliki wyposażone w Isofix

babysafe isofixSystem Isofix to sposób mocowania fotelika w samochodzie. Stanowią go dwa proste zaczepy, umieszczone między siedziskiem a oparciem fotela czy też kanapy, które są przymocowane bezpośrednio do nadwozia. Oznacza to, że fotelik z systemem Isofix będzie nam przydatny tylko wtedy, gdy nasz samochód jest również wyposażony w ten system. Jak to sprawdzić? Możemy empirycznie sprawdzić to w samochodzie, który już posiadamy, możemy też wejść na stronę producenta fotelików samochodowych z Isofixem, wrzucić w wyszukiwarkę markę, model i rok produkcji samochodu i zweryfikować, czy dane auto posiada właściwe mocowania. Kiedy mamy już pewność co do przystosowania naszego samochodu, możemy wybrać odpowiedni fotelik. Jednym z proponowanych może być BabySafe Isofix, który oprócz łatwego i bezpiecznego montażu, cechuje się pełną wygodą – zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Dlaczego? Ponieważ nosidełko wpina się do bazy przy pomocy zaledwie jednego ruchu. Fotelik wyposażony jest w dodatkową ochronę w postaci podpórki pod stopy dziecka i uchwyt zabezpieczający, co zwiększa stabilność małego pasażera i dba o jego komfort podróży. Sam fotelik wykonany jest z materiałów gwarantujących bezpieczeństwo i łatwe zachowanie czystości.

Na rynku dostępne są różne foteliki, dzięki czemu rodzice mogą wybrać produkt odpowiedni do swoich potrzeb i oczekiwań względem fotelika. Mogą też, w łatwy sposób, dokonać porównania różnych produktów, wytwarzanych przez różnych producentów.

Czy jest system Isofix?
Przewiń na górę