Części bram wielkogabarytowych

W praktycznie każdym budynku muszą znajdować się drzwi, ale czasami same drzwi to zdecydowanie za mało między innymi ze względu na specyficzne przeznaczenie takiego budynku. Niektóre budynki są już na etapie budowy przystosowane do tego, żeby mogły tam wjeżdżać duże pojazdy. Brama wielkogabarytowa w tym kontekście ma kolosalne znaczenie.

Zabezpieczenia w bramie wielkogabarytowej

bramy wielkogabarytoweZe względu na swoje rozmiary i wagę taka brama jest w większości przypadków napędzana przy użyciu silnika elektrycznego i wielu innych odpowiednio połączonych elementów. Waga takiej bramy nie jest oczywiście najważniejszym aspektem, ponieważ zdecydowanie bardziej liczy się odporność na powstawanie odkształceń oraz innych uszkodzeń tego typu. Przecież taka brama ma docelowo przetrwać w konkretnym miejscu całe dekady. Dlatego producenci już na etapie produkcji zabezpieczają ją poprzez użycie ocynku ogniowego lub specjalnej farby. Tym bardziej że jedna ściana bramy będzie przecież wystawiona na działanie trudnych warunków atmosferycznych i zróżnicowanych temperatur. Bramy wielkogabarytowe mogą być wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia. Ważnym przykładem będzie tutaj między innymi mechanizm chroniący skutecznie przed nagłym opadnięciem takiej bramy. Poszczególne elementy mogą powstawać z różnych materiałów, ale zawsze są one mocne.

Znajdują się tam również elementy pozwalające na kontrolowanie tego, z jaką prędkością jest ona podnoszona. Na poczucie bezpieczeństwa użytkownika czegoś takiego wpływa korzystnie również fakt, że w razie braku energii elektrycznej może ją otworzyć i zamknąć przy użyciu ręcznego mechanizmu. Jest on tak skonstruowany, żeby nie wymagało to ogromnego wysiłku. W bramach wielkogabarytowych może znajdować się również ocieplenie.

Części bram wielkogabarytowych
Przewiń na górę