Chlorek wapnia do usuwania oblodzeń

Ryszard był umięśnionym blondynem, który zimą co rano wychodził czyścić swój podjazd ze śniegu. Ja wtedy z ukrycia patrzyłam na niego zza firanki, po czym wychodziłam czyścić mój podjazd. Bardzo mi się podobał i miałam nadzieję, że zwróci moją uwagę. Na moje szczęście zima tego roku była prawdziwa – mocna i straszna. Podjazdy codziennie były zaśnieżone, a do tego oblodzone.

Zalety chlorku wapnia

chlorek wapnia w workachPewnego razu przewróciłam się na tym lodzie, a sąsiad przybiegł z pomocą. Wtedy po raz pierwszy nasze dłonie dotknęły się – wprawdzie przez rękawiczki, ale jednak. Byłam oszołomiona i nagle ni z tego ni z owego zaczęłam opowiadać o chlorku wapnia. Usłyszałam całkiem niedawno od znajomej, że chlorek wapnia w workach sprzedawany jest w wielu marketach budowlanych i zimą cieszy się naprawdę dużą popularnością, ponieważ idealnie sprawdza się do zwalczania oblodzeń. Ryszard słuchał mnie jak urzeczony. Kazał opowiadać więcej o chlorku wapnia, więc wspomniałam też o jego właściwościach higroskopijnych. Chlorek wapnia to produkt naprawdę skuteczny, idealnie sprawdza się w każdej temperaturze, także w ekstremalnych warunkach. Wydziela on bowiem ciepło i absorbuje wilgoć, dzięki czemu można szybko i skutecznie pozbyć się oblodzenia. Zimą jest to więc środek niezbędny, który pozwala utrzymać drogi i chodniki w bezpiecznym stanie. Pojechaliśmy z Ryszardem od razu do marketu, gdzie chlorek wapnia był dostępny w workach 25 kg oraz w big bagu 1 tony.

Druga opcja nie wchodziła w grę, za dużo, ale Ryszard złapał dwa worki 25 kg, zapłacił i niósł je do samochodu, a ja w tym czasie podziwiałam jego mięśnie. Jeszcze tego samego ranka rozsypaliśmy chlorek na moim podjeździe. Ryszard poprosił mnie o numer telefonu, zaczęliśmy się spotykać. A to wszystko właśnie dzięki chlorkowi wapnia.

Chlorek wapnia do usuwania oblodzeń
Przewiń na górę