Chciałam pracować w Niemczech

Nic mnie nie trzymało w moim obecnym miejscu zamieszkania. Zdecydowałam się więc wyjechać do pracy za granicę. Ponieważ w szkole uczyłam się języka niemieckiego i nawet zdawałam z tego przedmiotu maturę, uznałam że najlepiej będzie, jak wyjadę właśnie do tego kraju. Byłam ciekawa, czy uda mi się znaleźć pracę w moim wyuczonym zawodzie.

Poszukiwania pracy, jako opiekun w Niemczech

oferty pracy dla opiekunek osób starszych w niemczechOd dłuższego czasu przeglądałam oferty pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech. W końcu udało mi się znaleźć coś odpowiedniego dla mnie. Była to praca przy starszej pani, która potrzebowała pomocy przy wykonywaniu codziennych czynności w domu. W dużej mierze miałam jej pomagać w sprzątaniu, zakupach, a także przy czynnościach pielęgnacyjnych. Codziennie miałam przypilnować, aby na czas wzięła leki, a co jakiś czas pomóc w kąpieli i tego typu czynnościach. Od razu zadzwoniłam na podany numer telefonu i zapytałam się o szczegóły pracy. Wynagrodzenie było bardzo dobre. Pracę mogłam zacząć nawet od zaraz, a pracodawca pokrył koszty mojego przyjazdu do Niemiec. Zdecydowałam się to zrobić, jak najszybciej. Porozmawiałam przez telefon ze starszą panią, którą miałam się zajmować. Była ona bardzo miła i kontaktowa. Nawet mówiła ona trochę po polsku, dlatego bez problemu się dogadałyśmy. Już kilka tygodni później rozpoczęłam pracę w Niemczech.

Byłam bardzo zadowolona z tej pracy. Cieszę się, że udało mi się trafić na ofertę tak dobrze płatnej pracy. Okazało się, że w Niemczech można bez problemu znaleźć tego typu zatrudnienie. Oferty dotyczą zarówno osób, które świetnie znają język niemiecki, jak i tych które się nim nie posługują. Oczywiście znajomość języka często wpływa na wysokość wynagrodzenia. Ale nawet komunikując się tylko po polsku można tutaj dobrze zarobić.

Chciałam pracować w Niemczech
Przewiń na górę