Certyfikat Scrum szansą na sukces

Na przestrzeni ostatnich lat coraz większą popularność zdobywa certyfikat Scrum. W niektórych opracowaniach pada stwierdzenie, że jest to metoda. Jednak sami twórcy podkreślają, że lepszym terminem będzie szkielet lub struktura. Specjaliści zajmujący się tą techniką mogą uzyskać specjalny certyfikat Scrum. Certyfikat potwierdza on znakomitą znajomość podstawowych zasad zarządzania projektami, stosując metodykę Scrum.

Czy warto zrobić certyfikat Scrum?

scrum certyfikatAby należycie przygotować się do uzyskania certyfikatu, potwierdzającego znajomość Scrum, warto prześledzić przewodnik. Jego nazwa to Scrum Guide. Osoba pragnąca zdobyć certyfikat nie może go pominąć. Objętościowo nie jest to spory materiał, liczy zaledwie kilkanaście stron. Jednak chcąc poznać podstawy to może wystarczyć. A czy warto zrobić tego typu certyfikat? Na pewno to bardzo cenna pozycja w cv, która może okazać się naszą kartą przetargową przy szukaniu pracy, gdzie Scrum się przydaje. Należy jednak pamiętać, że nie jest to szkolenie dla wszystkich, dla osób nie znających tematyki. Przeznaczone jest raczej dla osób posiadających już jakąś wiedzę na temat samego Scrum certyfikat można zdobyć dzięki stronie internetowej poświęconej zagadnieniu. Istnieje opcja wybrania poziomu trudności. Jak sami twórcy certyfikatu przekonują, zdobycie go nie jest łatwe. Co zwiększa tylko jego prestiż. Według opisu to ogólnodostępny test, który można zdać w formie test online. Co ważne jest on bezpłatny. Więc to spory plus. Bardziej zaawansowane testy są już płatne, ich ceny sięgają nawet kilkuset dolarów. Aby je zdać trzeba posiadać już niezbędną wiedzę oraz doświadczenie.

Powstaje pytanie – Czy warto robić te certyfikaty? Tak, warto. W dzisiejszych czasach wielu pracodawców szuka pracowników specjalizujących się w Scrumie. Dzięki temu na pewno wyróżnisz się na rynku pracy, posiadając tak unikalne zdolności, potwierdzone certyfikatem.

Certyfikat Scrum szansą na sukces
Przewiń na górę