Balustrady szklane na balkony jako absolutny hit

 

Ostatnim trendem w budownictwie stają są szklane balustrady na balkony. Ilość mieszkań, posiadających takie właśnie balustrady, wciąż rośnie i nie spodziewamy się, aby w najbliższej przyszłości miało to ulec zmianie.

Jakie są korzyści z posiadania szklanych balustrad na balkony?

balustrady szklane na balkony w krakowieBez wątpienia, korzyści tych jest całe mnóstwo, nie da się zaprzeczyć. Po pierwsze, są one naprawdę bardzo wytrzymałe, co może dziwić niektórych ludzi. Wynika to z faktu, iż nie są one wykonywane ze zwykłego szkła, natomiast takiego, które jest wysoce wytrzymałe oraz które tłucze się w ściśle określony sposób- na małe kawałki, które absolutnie nie są ostre ani też niebezpieczne. Przykładem może być szkło laminowane bądź też hartowane. Ostatnie z nich posiada specjalny sposób obróbki, co decyduje o jego dużej wytrzymałości, a mianowicie ogrzewanie do temperatury powyżej 600 stopni. W efekcie, po stłuczeniu takiego szkła otrzymujemy małe, nieostre kawałki. Jeśli chodzi o szkło laminowane, posiada ono nieco inne właściwości. Jego obydwie tafle są sklejane za pomocą folii poliwynylobutylowej. Powoduje to, iż po ewentualnym stłuczeniu odłamki pozostają przyklejone do folii. Jest to duży plus, ponieważ szkło nie ulega rozsypaniu. Jeśli chodzi o wybór szkła do laminowania, możemy zdecydować się zarówno na szkło hartowane, jak i zwykłe. Pozostaje to już tylko i wyłącznie w naszej gestii. Dlatego stale rośnie ilość takich elementów jak balustrady szklane na balkony w Krakowie są szczególnie popularne. Po drugie, możemy nieco uatrakcyjnić nasze balustrady, poprzez na przykład barwienie warstwy folii między taflami szkła lub tez drukowanie na nich różnych elementów. Kolejną zaletą jest możliwość stosowania szkła z powłoką samoczyszczącą, która powoduje że woda spływa po tafli szkła, w ten sposób redukując zanieczyszczenia.

Szklane balustrady są absolutnym fenomenem. Przypuszczamy, że dzięki nim może znacząco wzrosnąć liczb osób, chcących zamieszkać w blokach mieszkalnych. Dzięki temu liczne mieszkania,m wciąż budowane przez firmy budowlane, będą zamieszkane.

 

Balustrady szklane na balkony jako absolutny hit
Przewiń na górę