Altana idealnym rozwiązaniem do ogrodu

 

Zbliża się wiosna i powoli przygotowujemy swoje ogrody do sezonu letniego. Taki ogród to nie tylko piękny trawnik, rośliny i ewentualnie oczko wodne, ale też meble, które umożliwiają nam wygodny wypoczynek. W końcu często urządza się tutaj spotkania towarzyskie przy grillu, które trwają często do późnych godzin.

Coraz chętniej stawiamy altany w ogrodzie

drewniane altanyNadchodzący sezon wiosenny widać chociażby po tym, jak zwiększył się ruch w sklepach ogrodniczych. Przygotowujemy ogrody pod sezon letni-w końcu są one wtedy dość mocno eksploatowane. Sadzimy kwiaty, drzewa, przycinamy trawniki, ale też przygotowujemy sobie zakątek, w którym można na spokojnie posiedzieć przy grillu. Najlepiej sprawdzają się do tego drewniane altany, które zagościły już w wielu ogrodach i na wielu działkach. Takie altany można kupić w całości lub zrobić samemu. Ta druga opcja jest jednak dla pasjonatów stolarstwa, którzy mają czas i chęci do takiej pracy. Altany mogą przybierać różne formy, w zależności od tego, na jakiej są zbudowane podstawie- od okrągłej do takiej na podstawie wielokąta. W środku często są już w komplecie ławki oraz stół. W takiej altanie warto zawiesić jakieś oświetlenie. Piękne wrażenie robią małe latarenki na prąd bądź na baterie. Z racji tego, że altany wykonane są zazwyczaj z ciemnego drewna, to pięknie komponują się z zielenią w ogrodzie. Warto więc jest mieć w ogrodzie specjalnie wygospodarowane miejsce, które będzie umożliwiają spokojne spędzenie czasu przy grillu.

Altany wykonane z ciemnego drewna są doskonałym miejscem do wypoczynku w ogrodzie. W sklepach jest ich mnóstwo, w rożnych kształtach i o różnych wielkościach. Obecnie można je dostać w trochę niższych cenach, bo jeszcze nie zaczął się na dobre sezon wiosenny. Dopiero zaczynamy do niego przygotowywać swoje ogrody.

 

Altana idealnym rozwiązaniem do ogrodu
Przewiń na górę