Akcesoria do czyszczenia basenów

Ciesząc się z posiadania domu z ogrodem mamy także wiele obowiązków z tym związanych. Duży basen ogrodowy to przecież coś co stoi przy każdym domu, w którym mieszkają dzieci. Taki basen, o pojemności ponad 3000 litrów wody nie jest uzupełniany i wymieniany codziennie. Do jego pielęgnacji musimy mieć kilka ważnych środków jak chlor oraz najlepszy odkurzacz basenowy w dobrej cenie.

Parametry i właściwości odkurzaczy do basenu

jaki odkurzacz basenowyCzęsto zastanawiamy się jaki odkurzacz basenowy kupić w rozsądnej cenie. Dobrej jakości odkurzacz basenowy pozwala z łatwością usunąć zabrudzenia, osad, piasek, który zalega na dnie ogrodowego akwenu. Sprzęt ten usprawnia proces czyszczenia basenu i sprawia, że czynność ta wymaga mniejszego wysiłku i zabiera mniej czasu, który można wykorzystać na kąpiele w basenie. Systematyczne usuwanie zalegającego na dnie basenu brudu jest ważne z wielu względów. Przede wszystkim ze względów higienicznych i estetycznych. Częste czyszczenie niecki basenowej hamuje również namnażanie się glonów. Sposób używania odkurzacza do basenu uzależniony jest od jego rodzaju. Jeżeli jest to odkurzacz ręczny to sposób obsługi jest taki sam jak w przypadku klasycznego odkurzacza. Gdy jest to model automatyczny, wtedy pracuje on samodzielnie. Cena uzależniona jest od rodzaju odkurzacza. Te, które pracują automatycznie kosztują więcej.

Rodzajów odkurzaczy basenowych jest kilka lub nawet kilkanaście. Wybierając odkurzacz do basenu należy zwrócić uwagę na jego zakres działania. Niektóre odkurzacze czyszczą tylko dno niecki basenowej. Niestety zanieczyszczenia znajdują się  także na ściankach basenu, jak i unoszą się na powierzchni wody. Warto więc zaznajomić się z dokładną specyfikacją takiego sprzętu by cieszyć się czystą wodą w basenie.

Akcesoria do czyszczenia basenów
Przewiń na górę